Nabial, mleko sojowe, jogurty owocowe, „puste” potrawy i alkohol

Nabial, mleko sojowe, jogurty owocowe, „puste” potrawy i alkohol Sól jest też dużą winowajczynią

Zdjęcia ze strony cookitlean.pl
www.fizjosport.krakow.pl/rehabilitacja_ortopedyczna.htmlhttp://porownywanieocac.pl/porownanie-cen-oc-ac/

Istnieje coś takiego jak IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) w mleku, który jest podobny do insuliny i może on powodować wzrost sebum, czyli substancji oleistej, która zatyka pory niektórym ludziom. Pamiętajmy, że odtłuszczone mleko w szczególności może powodować inne problemy skórne. Usuwanie tłuszczu z mleka oznacza więcej laktozy (cukru), co może przyczyniać się do trądziku różowatego, trądziku i innych problemów skórnych. Dlatego spróbuj wyeliminować nabiał przez dwa tygodnie, aby sprawdzić, czy może być to przyczyna trądziku.

Soja to kolejny bardzo reaktywny produkt żywnościowy, który może stworzyć reakcję immunologiczną i zapalenie, które powoduje problemy skórne. Występuje tu zwłaszcza często u wegan i wegetarian, którzy nadmiernie polegają na soi, która ostatecznie staje się przyczyną ich nietolerancji pokarmowej. Jogurty owocowe wydają się pozornie nieszkodliwe, ale wiele z tych małych pojemników ma więcej cukru niż batonik.

Cukier dosłownie zakleja swoje białka, tworzy zaawansowane produkty glikacji, odpowiednio zwane AGE, które tworzą zmarszczki i zwiotczenie. Nic też dziwne, że żywność, której brakuje wartości odżywczych, nie jest tak idealna dla skóry. Puste odżywczo produkty, takie jak cukierki lub frytki nie tylko powodują skok cukru we krwi, ale też nie zawierają przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki, dzięki którym nasza skóra wygląda młodo i bardziej promiennie. Sól jest też dużą winowajczynią naszych problemów skórnych. Pamiętajmy, że żywność o dużej zawartości soli, a nawet sól stołowa może zwiększać wzdęcia i dać podpuchnięty wygląd oczom. Wymień więc przetworzoną żywność z dużą ilością soli na naturalne produkty spożywcze – nie w pudełku, opakowaniu lub puszcze – tak często, jak to tylko możliwe i pomijaj sól przy stole.

Pamiętaj też, że nawet produkty, które wydają się mieć etykiety dobre dla Ciebie, np. „wolne od tłuszczu” są równie złe, mimo że są one przetwarzane. Beztłuszczowe bowiem prawie zawsze oznacza zwiększone ilości cukru, konserwantów i innych śmieci, które mogą zniszczyć naszą zdrową skórę. Tak, jeszcze jedna z naszych ulubionych przywar odwadnia skórę i sprawia, że wygląda starzej i na bardzo zmęczoną.

Nawilżaj więc skórę co najmniej dwoma litrami wody dziennie, a najlepiej trzema-czterema litrami, dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądała świeżo i ogranicz jak najwięcej alkoholu.

Autor: